Pri kúpe dvoch a viac párov topánok je doprava ZDARMA.

Letná topánková výbava. Pre Vaše dieťa.

Letná topánková výbava. Pre Vaše dieťa. />

24.06.2021

Príchod teplého letného počasia, dovolenkové obdobie a všakovaké aktivity na čerstvom vzduchu vyžadujú aj zmenu detského šatníka, nezabúdajúc na topánky.  

Pri nakupovaní topánok na leto majte na vždy na pamäti bezpečnosťpohodlie pre Vaše dieťa. Hľadajte topánky z priedušných materiálov, zároveň potešte aj svojho drobca, nech sú plné vzorov, či farebné. Myslite aj na to, aby podrážka bola z nekĺzavého materiálu. Predsa, letné počasie deti povzbudzuje byť stále viac a viac odvážnejšími, preto je dôležité aby ich nohy boli chránené v zdravej topánke. Takáto „zdravá“ topánka zabraňuje vybočovaniu piat (vznik nôh do X alebo O) a stáva sa ochranou nohy pred pošmyknutím, možnými úrazmi a nástrahami terénu za rôzneho počasia.

Pripravili sme pre Vás zoznam topánok, ktoré by nemali chýbať v letnom šatníku Vášho dieťaťa.

Sandálky

Detské sandálky s uzavretou špičkou sú najlepšou voľbou v prípade, ak kupujete pre svoje dieťa len jeden druh topánok na leto. Je dôležité aby podrážka mala dobrú priľnavosť k akémukoľvek povrchu (predovšetkým vlhkému, resp. klzkému) a zároveň aj prsty na nohe sú dobre chránené. Nastaviteľná páska okolo členka a pevne osadená päta zabezpečia stabilnú a istú chôdzu pre Vášho drobca.

Detské sandálky s otvorenou špičkou dieťa ocení hlavne v skutočne teplom počasí. Klaďte dôraz na pohodlnú vnútornú stielku a priľnavú podrážku. Niektoré sa dajú použiť aj do vody.

Ak si nie ste istí, či Vášmu drobcovi zaobstarať sandálky s otvorenou alebo uzavretou špičkou, stavte na tú uzavretú, predovšetkým pre tie najmenšie deti.

Topánky do vody

Topánky do vody Vás ako rodiča odbremenia od obáv a starostí, nakoľko ochránia nohu Vášho dieťaťa na horúcom piesku či kameňoch na pláži, alebo klzkých kachličkách pri bazéne na kúpalisku. Hľadajte také, ktoré sa veľmi ľahko obúvajú, ale zároveň sa samé z nohy nevyzujú. Mali by byť z priedušného rýchlo schnucého materiálu. Topánky do vody sú nutnosťou každej letnej dovolenky.

Tenisky

Každý výlet do mesta je synonymom chôdze. Veľa chôdze. Na leto zvoľte ľahké pohodlné topánky s dobrou podrážkou a z priedušného materiálu.

Detská turistická obuv

Ak plánujete letnú turistiku, bez ohľadu na stupeň obtiažnosti, zaobstarajte svojmu dieťaťu kvalitnú turistickú obuv. Je dôležité aby po nerovnom povrchu bola jeho noha pevne osadená v topánke, ktorá poistí chôdzu pred akýmkoľvek neželaným úrazom.

Vyhnite sa šľapkám, krokskám a iným topánkam, v ktorých noha vášho dieťaťa nie je zabezpečená a pevne obopnutá.  

Pri výbere správneho typu topánok treba zvážiť, akej pohybovej aktivite dieťa počas dňa prevažne vykonáva, pričom treba myslieť aj na prostredie v ktorom sa dieťa nachádza, či je to interiér (škôlka, škola), alebo exteriér.

Zdroje:

https://fullsuitcase.com/travel-shoes-kids/

Poznámka: Autor článku nie je medicínsky pracovník, ale laik, ktorý sumarizuje informácie z rôznych zdrojov.